Alumíniumkeret: erős szerkezetet biztosít a fotovoltaikus panel számára.
Edzett üveg: a fotovoltaikus modul felső panelét alkotja, és magas fényáteresztő képességgel rendelkezik, hogy a fény átjusson az alatta lévő cellákhoz.
Etilénvinil-acetát (EVA): Az EVA egy hőre lágyuló műanyag, amelyet a panel belsejében lévő fotovoltaikus cellák tömítésére és védelmére használnak. Elektromos szigetelést biztosít, és megvédi a cellákat a nedvességtől és a környezeti szennyeződésektől.
Fotovoltaikus cella: Ez a fotovoltaikus panel szíve, ahol a napenergia villamos energiává történő átalakítása történik. A cellák általában félvezető anyagokból, például szilíciumból készülnek, és úgy vannak kialakítva, hogy a napfény fotonjait befogják, és a fotovoltaikus hatás révén villamos energiát termeljenek.
Kapcsolódoboz: tartalmazza a fotovoltaikus panelek összekapcsolásához szükséges elektromos védőeszközöket és csatlakozókat.
A Stokkermill fotovoltaikus panel újrahasznosító sor lehetővé teszi a bemeneti anyag 99,8%-ának visszanyerését. A feldolgozáshoz nem szükséges az alumíniumkeret eltávolítása.
A Stokkermilll újrahasznosító rendszer nem igényli az alumíniumkeret eltávolítását, ami drasztikusan csökkenti a panelek feldolgozási idejét. A kimeneti anyagok minősége kiváló. Az alumínium például egy kész, szennyező anyagoktól mentes, megfelelő méretű, a későbbi kohászati folyamathoz alkalmas termék lesz. Maximális anyagértékesítés tehát, és minimális energiaterhelés a végső átalakítási folyamat során.
A kezelési műveletekből származó üveg különböző szemcseméretű és minőségű. A nagyobb méretű üveg tiszta, alacsony vastartalmú, és az üvegiparban újrafelhasználásra kerül. A kisebb frakciót továbbra is az üveg- vagy az acéliparban használják fel, ahol kiváló minőségű szilíciumacélok előállítására lehet felhasználni.
Az üveg legvékonyabb frakciója szilíciumot, nyomokban ezüstöt és más fémeket tartalmaz. Míg ez a frakció már széleskörűen alkalmazható számos iparágban, az érték és a hasznosítási lehetőségek szempontjából még felfedezésre vár.
A polimer hátlap és az EVA (etilén-vinil-acetát) frakciókat a folyamat végén nyerik vissza. Ezek a frakciók lényegében üveg- és egyéb szennyező anyagoktól mentesek, és olyan jó fűtőértékkel rendelkeznek, hogy alternatív üzemanyagként is alkalmazhatók.
Az eljárás iparosítása érdekében tökéletesítették a Stokkermill XSC delamináló malomsorozatát, amelyet elektromos kábelek feldolgozására és elektronikai anyagok (elektromos és elektronikus berendezések hulladékainak), lítium akkumulátorok (LIB) és polikötésű anyagok aprítására is használnak.
A delamináló malom előnye, hogy lehetővé teszi a napelemek alkotórészeinek teljes felületi delaminálását a szerkezetek helytelen összetörése nélkül, és elkerülhető az anyagszóródás.
Ez az eljárás megfelelően elválasztott frakciókat eredményez, amelyek készen állnak a végső feldolgozási műveletekre.
Az XSC delaminációs malom csökkenti az emberi beavatkozást és a kapcsolódó működési kockázatokat, valamint drasztikusan csökkenti a panelek feldolgozási idejét.
Műszaki jellemzők:
- A Stokkermill gépek teljesen mechanikusan végzik a panelekaprítását és szétválasztását, így nincs szükség drága kémiai/termikus kezelésekre, és drasztikusan csökken a környezeti lábnyom.
-Energiahatékonyság és karbantartás: A hajtásokat és egyéb alkatrészeket úgy tervezték, hogy minimalizálják az energiafogyasztást és optimalizálják a karbantartási műveleteket. PLC-k és felügyeleti eszközök használatával a működési paraméterek és az energiafogyasztás pontosan beállítható és ellenőrizhető.
-Szemcseméret rugalmasság: a delaminációs malom lehetővé teszi, hogy az anyag mechanikai jellemzőinek megfelelően változó szemcseméretet kapjunk.
Az XSC delamináló malomsorozat három alapmodellből áll, amelyek teljesítménye, kapacitása és mérete változó. A Stokkermill azonban képes a végfelhasználó igényeihez igazodó, személyre szabott megoldásokat tervezni és gyártani.